September 2018


1    (Sat)

Morphettville (AUS) Irish Hurdle / Irish Steeplechase

Newton Abbot (GB)    Craon (FR)    Ploermel (FR)    Kokura (JPN)
2    (Sun)

Wrocław (POL) Wielka Wrocławska

Craon (FR) Grand Cross Country de Craon (Listed)

Quakenbrück (GER) Altes Artländer Seejagdrennen

Merano (ITA) Piero E Franco Richard (G3)

Worcester (GB)    Nimes (FR)    Dax (FR)    Jarnax (FR)    Ploermel (FR)    Pompadour (FR)    Te Aroha (NZ)    Nigata (JPN)
3    (Mon)

Craon (FR)
4    (Tue)

Stratford (GB)
5    (Wed)

Southwell (GB)
6    (Thu)

Auteuil (FR) Prix Jean Bart

Sedgefield (GB)   
7    (Fri)

Kilbeggan (IRE)
8    (Sat)

Pardubice (CZE) IV. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

Stratford (GB)    Wexford (IRE)    Cluny (FR)    Nakayama (JPN)
9    (Sun)

Auckland (NZ) Great Northern Hurdles / Steeplechase

Merano (ITA) Ettore Tagliabue (G3) A.S.S.I.-MemorialMassimo Caimi (G3)             

Casterton (AUS) Casterton Hurdle / Casterton Steeplechase

Fontwell (GB)    Listowel (IRE)    Pompadour (FR)    Chateaubriant (FR)    La-Roche-Posay (FR)    Cluny (FR)    Guingamp (FR)    Strasbourg (FR)    Le Touquet (FR)    Hanshin (JPN)
10    (Mon)

Newton Abbot (GB)    Perth (GB)    Mar.Borely (FR)
11    (Tue)

Worcester (GB)    Chateaubriant (FR)
12    (Wed)

Listowel (IRE) Guinness Kerry National Handicap Steeplechase (Grade A)

Uttoxeter (GB)    Compiegne (FR)
13    (Thu)

Listowel (IRE) Ladbrokes Ireland Listowel Handicap Hurdle (Grade B)

Auteuil (FR) Prix De Compiegne (G3)
14    (Fri)
15    (Sat)

Hanshin (JPN) Hanshin Jump Stakes (G2)

Cholet (FR)    Le Pertre (FR)
16    (Sun)

La-Roche S/Yon (FR)    Ploermel (FR)    Nimes (FR)    Lyon Parilly (FR)    Montauban (FR)    Dax (FR)    Jarnax (FR)    Wrocław (POL)    Rotorua (NZ)
17    (Mon)

Hexham (GB)    Worcester (GB)    Vichy (FR)    Nakayama (JPN)
18    (Tue)

Auteuil (FR) Prix The Fellow (G3)
19    (Wed)

Kelso (GB)    Clairefontaine (FR)
20    (Thu)

Nancy (FR)    Wanganui (NZ)    Elmont (USA)
21    (Fri)

Newton Abbot (GB)    Nantes (FR)
22    (Sat)

Craon (FR)    Vitre (FR)
23    (Sun)

Craon (FR) Grand Steeplechase du Conseil Departemental de la Mayenne

Coleraine (AUS) Coleraine Hurdle / Great Western Steeplechase

Plumptom (GB)    Uttoxeter (GB)    Landivisiau (FR)    Lyon Parilly (FR)    Angouleme (FR)    Mannheim (GER)    Lexington (USA)
24    (Mon)

Auteuil (FR) Prix Calabrais / Prix Robert Lejeune

Craon (FR)
25    (Tue)

Warwick (GB)    Bdx Le Bouscat (FR)
26    (Wed)

Perth (GB)
27    (Thu)

Compiegne (FR) Prix De Beaune

Perth (GB)    Lyon Parilly (FR)   
28    (Fri)

Worcester (GB)    Mar.Borely
29    (Sat)

Merano (ITA) LXIV Gran Corsa Siepi Di Merano (G1) Premio Delle Nazioni (G2)

Auteuil (FR) Prix De Maisons-Laffitte (G3)

Market Rasen (GB)    Hunt Valley (USA)    Nakayama (JPN)
30    (Sun)

Merano (ITA) LXXIX Gran Premio Merano (G1) Gran Criterium D'Autunno (G1)

Strasbourg (FR)    Le Touquet (FR)    Dax (FR)    Segre (FR)    Paray-Le-Monial (FR)    Castera-Verduza (FR)    Te Aroha (NZ)    Hanshin (JPN)